Kitech Su-25 Froogfoot 1/72

Previous topic - Next topic

divvac

Eh,taj Kitech.... Ukucajte na googlu 'Kitech models' i dobicete samo ebay stranice i topice iz raznih foruma tipa "What is Kitech?" i retko koju recenziju  :violin .
Odmah mogu reci da nisam ocekivao nista spektakularno, ocekivao sam da cu dobiti ramove na kojima ce faliti delovi,sastavnicu A5 formata bez seme farbanja....
ali! Za cenu od 2,99$ sto dodje oko 200dinara dobije se veoma dobra maketa!!!
Sastavnice nisu konfuzne,dobro su uradjene,ne kao zvezdine ili od eastern expressa. Dekali izgledaju upotrebljivo s' tim sto imaju jednu malu falinku,koja se da primetiti na slikama. Plastika je sive boje, tvrda, i zahvalna za obradjivanje sto je dobro s' obzirom da ce ga biti,i to mnogo.
U tacnost makete ne mogu da zalaziti,nisam expert u tome, ni takodje u to da li je razmera pogodjena,ali mogu reci da sam zadovoljniji nego kad sam otvorio Zvezdinog La-5 (koji je dosao sa pola dekala manje) ili  Eastern expressovog La-7 (koji je imao sve dekale,ali sastavnicu istampanu na obicnom A4 papiru,i to bez seme bojenja) ili A-modelovog Yak-38.
Zelim stati u odbranu Kineza,tj. Kitecha,jer po prvom pogledu moram reci da su bar bojli od svih Ukrajinaca koje sam do sad radio.
Opet,slike kazu 1000 reci.a ponekad i vise,pa izvolite:
izgled kutije

sastavnica

sastavnica,seme bojenja

trup,panelu su u negativu,ali slabo urezani,prilikom prvog nanosa farbe bice 'popunjeni'


krila,takodje tu su paneli,ali slabo urezani


jos jedan ram


naoruzanje


dekali + cement ili lepak(ne znam sta je vec) gratis :P tu se da primetiti da je na jednoj irackoj zastavici fali crvene boje


canopy iliti narodno staklic,moram reci da je mutan i nadam se da se moze pastom srediti
moja Prva turska

petlyakov

Niskobudzetni prepak Hobbycrafta, za siroke narodne mase.

Lichi na Frogfuta.

Malko.