Italeri Spitfire MkVb 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Svima nama dobro znana maketa :) Uradio sam je u pustinjskoj sari, treba jos malo da se prlja i malo da se istaknu paneli, malo postsejdinga, izduvi i to je to. Za sada ce stajati ovako dok mi sin ne poraste malo i dok ne skrpim malo vise vremena za sebe. Radjen MM bojama iz sastavnice, a plava je Revelova akrilna (zaboravio sam oznaku). Ta se akrila pokazala kao jako kolegijalna. Planiram jos dve, jedna ceka farbanje i ta ce biti Partizanen, i drugi Spit ce biti sa skracenim krilima i americkim oznakama.




"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Profa

Sem nažalost potpuno pogrešne nijanse plave (trebalo je da bude azurna), ostalo baš lepo izgleda! :super
Bogu fala što sam Lala! :)

flanker

Jes' ta plava...
...i  jednu zaprljanciju molim...
...možda nos da staviš u gloss (eto rime ove zime)...
...a u stvari baš je lep ovako čist... :pilot
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

djnik

Veoma lep spitfajer! Bravo!

oddball

slozicete se da je ova plava ipak pribliznija od one plave koju je Italeri dao u sastavnici :)
no, na njemu cu raditi panele, i obavezno izduve, cim budem imao vremena.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

cherny

Plava treba da bude Azure Blue, ova tvoja vise lici na Sky. Treba da bude kao plava sa desne strane na ovoj fotki:


Profa

Quote from: oddball on 23-02-2011, 10:18:43
slozicete se da je ova plava ipak pribliznija od one plave koju je Italeri dao u sastavnici :)
Ne znam šta je Italeri dao u sastavnici, ali u svakom slučaju, što se boja tiče, odavno ne čitam sastavnice (pogotovo ne Italerijeve i Revellove! :deadhorse) nego jurim reference...
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

Pitanje ? Koji je kataloshki broj Italeri Spitfire mk 5 c, ja znam za Spitfire mk 5 b, ili si kombinovao krila uz promenu jednog radijatora za ulje, od Italeri Spitfire mk 9 c i Spitfire mk 5 b od iste firme ili.....?, pozdrav

Surla

Jako lepo izgleda. Bravo.
Možda ga malo zaprljati.

Kerber

Ja bi' mu ovu nebesko plavu prefarbao u adekvatnu farbu  (Azure blue)...Steta dobro odradjenog Spita, a da mu toliko profulas farbu, samo zato....Dve rondele ces uvek da nadjes, ako je do toga...
I jos nesto...tesko da je ovo F. Mk.Vc....Trebalo bi da je to B model... razlika je u motoru, izduvnicima, topovima, krilu...Mozda gresim, ali...tako mi se nesto cini... ???

Goran A.

Tako je, Vb čistokrvni. C krilo nije imalo blistere za tockove, razmak mitraljeza je manji, panelizacija drugacija drugacije postavljen trap. Ovakvih izduvnika je bilo i na nekim VC.

Profa

A ode se i na Italerijev sajt: http://www.italeri.com/VisualizzaProdotto.aspx?PROD=00060

A bile mi poznate i oznake  :think - to je Spit od kog sam napravio "Slovenca"
Sve u svemu: ako želiš popravi boju, što reče Kerber nije problem, promeni oznaku u imenu topica; što se ostarevanja tiče, po volji ti je...
U stvari, sve gorenavedeno ti je po volji ;) nemo' samo da se sekiraš i da misliš da te nagrđujemo, ovo su ti jednostavno saveti za poboljšanja...
"Uvek može bolje", govorio je drug Tito! :naughty
Bogu fala što sam Lala! :)

Hawkeye

Rad nije los,ali se slazem da si odozdo trebao u plavo da ga ofarbas.

'Уживај младићу за младости своје!'

milogor_strashni

sve gore navedeno stoji.. a iako nije po "standardu" mada se meni iskreno i svidja ovako lep i cist...

ja sam svog bukvalno "unistio"... posvetlio boje prilicno, prljao do besvesti, grebao i sl...  uostalom, evo ga ovde.. http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,10810.0.html

ali, naravno, sve je na tebi.

U svakom slucaju, dobar rad.

Pozdrav,
Milan



oddball

naravno da ne mislim da me nagrdjujete, pa na forumu smo da bismo i pomagali jedni drugima :)
ostarevanje cu svakako raditi u buducnosti, a videcu i za tu plavu odozdo kada ponovo dodje na red.
btw, kada smo vec kod Italerijevog sajta koliko sam video moze da se narucuje direktno od njih.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!